Czym się kierować przy zakupie ekspresu do kawy do biura?

Ilość dostępnych kaw jakie istnieją na rynku może nie jednego przyprawić o zawrót głowy Wybór ekspresu do kawy wcale nie musi być aż tak skomplikowany.  Zanim jednak go wybierzemy i dokonamy zakupu należy wziąć pod uwagę, kilka aspektów. W tym artykule wskażemy o jakich najważniejszych rzeczach musisz pamiętać, szukając odpowiedniej alternatywy dla swojego biura.

  1. Jaka funkcje Twój ekspres ma spełniać

Mając szeroki wybór w sklepie zanim dokonasz zakupu zastanów się jaki rodzaj kawy ma on produkować. Czy i jaką zarówno sobie jak i swoim pracownikom chcesz zapewnić kawę w [racy. Czy Twoi pracownicy chcieliby mieć możliwość wyboru spośród  różnych rodzai  kaw do których należy między innymi espresso, latte, mochas i cappuccino. Czy też jeden podstawowy rodzaj. Dobry ekspres do kawy powinien zrobić szereg różnych kaw. Decydując się na pierwszy rodzaj ekspresu na pewno zadowoliłbyś swoich pracowników, którzy mieli by możliwość wyboru, a także stworzyć okazje do spróbowania innych smaków swojej ulubionej kaw. Zatem trzeba pomyśleć o ludziach w biurze i ich potrzebach. Czy piją kawę,a jeśli tak to jaką?

Dodatkowo trzeba pomyśleć o rozmiarze ekspresu do kawy. Problemem może pojawić się wtedy kiedy  twoja firma zatrudnia duża ilość pracowników, a ekspres produkuje tylko jedną filiżankę. Należy więc wziąć pod uwagę potrzeby i rozmiar

  1. Wybierz odpowiednie miejsce

Kolejnym ważnym czynnikiem zanim podejmiesz decyzje o zakupie ekspresu to jego wielkość oraz to czy masz na niego  wystarczającą ilość miejsca aby ten ekspres do kawy umieścić. Jeśli masz miejsce tylko na mały ekspres bez dodatkowych funkcji, który ma dodatkowe opcje takie jak gotowanie na parze mleka Musisz wybrać i znaleźć takiej wielkości ekspres, który tę funkcje ci da. Dlatego ważna jest znajomość dostępnej przestrzeni w Twoim biurze.

  1. Czy Twoje biuro potrzebuje ekspresu do kawy?

Zanim dokonasz zakupu zastanów się czy ekspres do kawy jest ci w ogóle potrzebny. Czy chcesz ograniczyć picie do kawy na przerwach czy kawę chcesz zaoferować także swoim klientom

  1. Limit budżetowy

Cena to kolejny ważny czynnik, który będzie decydował jaki ekspres do kawy kupisz dla swojego biura. Nie trzeba dużo wydawać pieniędzy aby móc cieszyć się smakiem swojej ulubionej kawy. Należy jednak pamiętać i pomyśleć o koszcie samej maszyny jak i o naprawie kiedy ekspres do kawy się zepsuje. Musisz pod uwagę wziąć takie koszty jak : prąd, koszty mleka, filiżanki czy też kapsułki  i ziarna kawy do wymiany na  bieżąco.

  1. Dodatki do ekspresu

Upewnij się czy masz gwarancję a także stałą obsługę klienta i szybkie wezwanie gdy ekspres do kawy ulegnie awarii.