Wady i zalety picia kawy

Bez niej niektóre dni mogą być ciężkie, a zwłaszcza ich początki. Jednak czy kawa ziarnista jest zdrowa dla naszego organizmu ?
Kawa jest substancją, która pomaga nam się rozbudzić na początku dnia. Każda osoba na pewno miała styczność z tym napojem. Nie mniej z wielu różnych przesłanek, powodów, ludzie odrzucają ten napój. Smaczna kawa przyjmowana w odpowiednich ilościach, może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka, jeśli chodzi o różnego rodzaju choroby, takie jak: marskość wątroby, choroby serca a nawet depresja. Dodatkowo, wypicie kawy, poprawia naszą koncentrację. Jest to przydatne między innymi w pracy umysłowej, ale również pomaga nam dojechać do celu.

Koncentracja kierowcy jest znacznie pewniejsza, co przyczynia się do mniejszego ryzyka, że ów kierowca spowoduje wypadek.
Jednak wśród tych pozytywnych rzeczy, znajdzie się jeszcze kilka złych efektów, jakie niesie ze sobą przesadne używanie kawy. Dawka kofeiny jaką możemy bezpiecznie spożyć w ciągu dnia wynosi 400 mg. Jeśli pokusimy się o więcej możemy zacząć mieć problemy ze snem. Szalejąca w organizmie kofeina może powodować nadmiar energii a tym samym, możemy zacząć cierpieć na bezsenność. Kolejną rzeczą jaka może nas czekać po przesadzeniu jest nadpobudliwość, która również wynika z nadmiaru energii.
Kawa jest dobrym napojem. Lubi ją naprawdę duża ilość osób na świecie. Jednak trzeba pamiętać, że należy pić kawę z głową, aby nam nie zaszkodziła.